12 Лют 2011 Олександр Денисенко у Чернівцях
 |  Рубрика: анонси

21-22 лютого Чернівці відвідає режисер, актор, сценарист, драматург, прозаїк, автор теле- і радіопередач Олександр Денисенко. Олександр Володимирович Денисенко закінчив акторський факультет Всесоюзного інституту кінематографії у Москві (курс Народного артиста СРСР Сергія Бондарчука), кінорежисерський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Як актор знявся у 25-ти картинах у таких режисерів, як Володимир Денисенко, Георгій Данелія, Савва Куліш, Юрій Іллєнко, Олександр Муратов, Борис Івченко, Ігор Негреску, Олег Бійма та інших. Працював на студії імені О. Довженка як і режисер-постановник. Як режисер зняв художні фільми «Що записано в книгу життя» і «Троянський Спас», документальні «Замість Бога», «Повіяв вітер січовий», «…І почалась революція», «1905 рік – пробудження», «Academia sempiterna». Був автором і режисером історико-публіцистичної телепрограми “VADE ME CUM” на студії “Укртелефільм”. Працював головним режисером та директором ТВО “Культура”, директором ТВО “Образ”, директором студії “Укртелефільм” та старшим режисером ТВО “Відродження” у системі Держтелерадіо та Національної телекомпанії України. Був автором телепрограм “TV-історії”, “Парадокси історії” та інших. Працював головним продюсером ТОВ “Українського об’єднання артистів” і як режисер-постановник поставив театралізоване шоу “АКТ-АКАДЕМІЯ” за участю театральних акторів з усіх театрів м. Києва. 2003 року у театрі ім. І. Франка і поставив, як режисер-постановник, виставу за Е.Філіппо “Різдво у домі Куп’єлло” за власним перекладом.

Як літератор працює з 1988 року. Автор оповідань, повістей, романів, п’єс, які опубліковані в періодичних виданнях, колективних збірниках, вийшли окремими книгами. Окремі оповідання і повісті вміщені в книзі «Душа ріки» (ЛА «Піраміда», 2008), п’єса «Оксана» вийшла в культурологічному проекті видавництва «Грані-Т» «Сердечний рай, або Оксана» (2009), яка була удостоєна ІІ-го місця у номінації «Співдружність» у VI Міжнародному конкурсі Мистецтва книги у Москві та диплому ІІ ступеня у конкурсі «Краща книга України». Кіносценарій «Оксана» за п’єсою “Оксана» був удостоєний ІІ-ї премії у номінації «Кіносценарії» літературного конкурсу «Коронація слова» у 2009 році. За цим твором у театрі імені І.Франка було поставлено виставу «Божественна самотність» (режисер Олександр Білозуб) . Також у видавництві «Грані-Т» вийшла перша книга роману-фентезі «Межник, або Всесвітнє свавілля. Ч.1. На грані світла й тіні».

Олександр Денисенко З 1984 року член Спілки кінематографістів України, з 1996 – «Асоціації українських письменників» та Конфедерації драматургів України з 2001 року. За роль Гарвасія Доцьо у фільмі «Високий перевал» був удостоєний гран-прі Міжнародного фестивалю «Молодість» у 1982 р. Лауреат міжнародного кінофестивалю Матері (Ізраїль, м. Хайфа) – 1989 р. та Всесоюзного фестивалю «Дебют» (м. Москва) – 1989 р. У 2004-му році був удостоєний звання “Заслужений діяч мистецтв України”. Більше дізнатися про творчу діяльність О. Денисенка чернівецькі шанувальники мистецтва зможуть під час зустрічей з ним, які відбудуться 21-22 лютого:

І. 21 лютого, понеділок:

1. 11.30 – зустріч з викладачами та студентами філологічного факультету.

2. 17.00 – зустріч з колективом театру імені О.Кобилянської.

ІІ. 22 лютого, вівторок:

1. 11.30 – 12.30 – автограф-сесія Олександра Денисенка в “Букіністі”.

2. 15.00 – зустріч з читачами у Муніципальній бібліотеці ім. А.Добрянського.

3. 18.00 – авторський вечір у “Літкафе”.

Сердечно запрошуємо чернівчан та гостей міста відвідати ці заходи.

Ви можете проглядати коментарі, підписавшись на RSS 2.0. Ви можете написати коментар, або зробити трекбек зі свого сайту.
Залишити коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>