26 Лют 2011 Чернівці відвідав Олександр Денисенко
 |  Рубрика: огляд подій

21-22 лютого Чернівці відвідав актор, режисер, сценарист, драматург, прозаїк Олександр Володимирович Денисенко – надзвичайно цікава, високоінтелектуальна, високодуховна, багатогранна особистість, свідченням чого стали зустрічі, які відбулися протягом двох днів у нашому місті. Усі чотири заходи зібрали чимало слухачів. Дехто із шанувальників мистецтва відвідали усі зустрічі і не пошкодували про це, оскільки інформація на кожній із зустрічей не повторювалася.

21 лютого з 11.30 до 13.00 з Олександром Денисенком мали можливість поспілкуватися студенти та викладачі філологічного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича, адже саме кафедра української літератури ініціювала приїзд митця на Буковину. Слухачі, без перебільшення, були заворожені оповідями пана Олександра, який не лише володіє рідкісною, цікавою інформацією, але ще й чудовий оратор. Як драматург Олександр Денисенко розповів про мотиви написання і процес роботи над п’єсою «Оксана», адже тема непроста: останні дні життя Т.Г. Шевченка, істинна сутність тих, хто його оточував. Твір, який вийшов як культурологічний проект видавництва «Грані-Т» під назвою «Сердечний рай, або Оксана», безперечно, сенсаційний. Мова йшла також про видану в тому ж видавництві першу частину фентезійного роману «Межник», а також книгу оповідань та повістей «Душа ріки» (видавництво «Піраміда»). Олександр Денисенко свої оповіді ілюстрував архівними та фотоматеріалами. А про те, що слухачі перейнялися його оповідями, заторкнутими в них проблемами, свідчили численні запитання.

Увечері 21 лютого у театрі імені Ольги Кобилянської Олександр Денисенко був гостем у рамках проекту Наталі Федорович «Форум на канапі». Сама театральна атмосфера спонукала до розмов про драматургію, театральне мистецтво, кіномистецтво, акторську та режисерську майстерність, акторів, режисерів, про проблеми українських театру і кіно. І навіть те, що під час зустрічі хвилин на тридцять у районі театру і в самому театрі вимкнули світло, не засмутило ні слухачів, ні гостя – розмова тривала у повноцінному форматі.

Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського вже традиційно збирає чернівчан на зустрічі з цікавими людьми. Саме тут 22 лютого любителі літератури спілкувалися з Олександром Денисенком. Звичайно, багато говорили про проблеми і перспективи української літератури. Також дискусії вкотре продемонстрували, що людей непокоїть стан українського кіно. Перед зустріччю з читачами пана Олександра з бібліотекою познайомила її директор Леся Іларіївна Щербанюк.

Ввечері 22 лютого відбувся авторський вечір Олександра Денисенка у «Літературному кафе», який провели Марічка Куліш та Сашко Горський. Митець багато розповідав про своїх батьків – актрису Наталю Наум та режисера Володимира Денисенка. Звично камерна атмосфера «Літкафе» сприяла щирій, розкутій розмові. І знову найбільш емоційну дискусію викликала книга «Сердечний рай, або Оксана». Добрим, казковим завершенням вечора став уривок із «Межника» про крука Дзюбу, який прочитав автор. Любителі фентезі з нетерпінням очікують на вихід другої частини цього роману.

Із Олександром Денисенком мали можливість поспілкуватися представники місцевого телебачення.

Кожна зустріч тривала чимало часу, що свідчить про те, що у Чернівцях є бажання слухати тих, кому є що повідати. Переважно всі, хто побували на цих зустрічах, відзначили, що подібного в нашому місті давненько не бувало. Хіба ще за А.М. Добрянського. І все ж приємно, що духовно-інтелектуальні традиції Чернівців продовжують жити.

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Кейван Інга

Ви можете проглядати коментарі, підписавшись на RSS 2.0. Ви можете написати коментар, або зробити трекбек зі свого сайту.
Залишити коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>