11 Гру 2011 “Під музику душі…”
 |  Рубрика: Літкурєр, огляд подій

1 грудня 2011 року в меморіальному музеї імені В. Івасюка відбувся творчий вечір Лариси Василівни Бережан-Маркуляк. Лариса Василівна – доцент кафедри української літератури, мистецтвознавець, талановитий композитор, автор і виконавець.

Цього зимового вечора лунала “музика душі”, яка зігрівала всіх своїм теплом. Серед присутніх на цій події були і родина Лариси Василівни, і друзі, і колеги, й активна студентська молодь.

Зі вступним словом вечір розпочав директор музею – Лазарук М.Я., який наголосив на давній та тісній творчій співпраці Лариси Василівни з родиною Івасюків та музеєм. Надалі вечір проводила науковий співробітник музею – Олена Логінова, яка акцентувала увагу на питаннях життєво-творчого шляху Лариси Василівни. Співачка ж намагалася поєднати розповіді з історії свого життя із виконанням пісень. Першим музичним твором у виконанні Лариси Василівни стала пісня Володимира Івасюка “Запроси мене у сни свої”. Як зізналася сама авторка: “Для мене пісні Івасюка – гармонія музики і слова”. І справді, рояль видатного композитора наче чекав на вправні руки маестро…І ось, мрія інстумента здійснилася!

Після цього Лариса Василівна виконала цілий ряд інших музичних творів: романси на поезії Ліни Костенко, пісні на слова Володимира Вознюка, Катерини Міщенко, Миколи Бучка, Марії Матіос, Сергія Пантюка. Із величезним захопленням вона розповідала про свого співавтора та колегу – Кирилюк Світлану Дмитрівну і навіть виконала на її слова пісню – “Під дахом неба”.

Лариса Василівна поділилася з присутніми своїм захопленням: вона дуже любить подорожувати, а також пише музику на слова німецьких та польських авторів. Як зізналася сама композитор: “Моїми улюбленими польськими авторами є Марія. Конопніцька та Леопольд Стафф”. Тому далі вона виконала ще дві пісні на слова цих поетів.

Не могли не розчулити глядачів у виконанні Лариси Василівни такі глибоко патріотичні музичні твори як пісня-присвята Олені Телізі та “Колисанка” Грицька Чубая. Кілька слів співачка приділила фестивалю “Червона рута” та конкурсу авторської пісні. Композитор наголосила на детальному вивченні жанру авторської пісні , а також дала кілька цінних порад сучасній молоді.

На закінчення вечора Лариса Василівна досить справедливо засвідчила: “Наша нація живе в пісні”. А й справді, завдяки взаємній любові композитора та інструмента всім довкола було тепло й радісно. Молодь отримала справжній урок життя. Вже в самому кінці Ларису Василівну привітали також Антофійчук Володимир Іванович, Івасюк Оксана Михайлівна, Бузинська Валентина Остапівна, Скаб Мар’ян Степанович, Руснак Наталя Олександрівна та багато інших.

Усі присутні були вдячні співачці за прекрасний творчий вечір, за насолоду від кожної мелодії, яка доходила до найпотаємніших куточків серця кожного. І пісня жила своїм життям… Бо під музику душі завжди пануватиме гармонія із собою та світом.

 

Матеріал підготувала магістрантка філологічного факультету

ЧНУ імені Юрія Федьковича

Калініченко Ольга

Ви можете проглядати коментарі, підписавшись на RSS 2.0. Ви можете написати коментар, або зробити трекбек зі свого сайту.
Залишити коментар

XHTML: Ви можете використовувати теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>