Філософське і літературне осягнення творчого феномену Григорія Сковороди

1 грудня 2022 року у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір-бесіда «„De libertateˮ або свобода, написана Г. Сковородою» з нагоди 300-річчя від дня народження українського філософа, в якому взяли участь викладачі та студенти філологічного факультету Чернівецького університету. Організувала літературно-мистецьку зустріч старший науковий співробітник відділу науково-фондової роботи Оксана Драгомирецька. Через повітряну тривогу учасники заходу змушені були перейти у бомбосховище, де без особливої урочистості, що, напевно, обов’язково б заімпонувало Г. Сковороді, відбулося його проведення. Проте такий формат у тіснішому колі в затишній атмосфері під неповторні мелодії сопілки, флейти і бандури у виконанні сучасного бандуриста Віктора Перепелюка дозволив згуртувати поціновувачів творчості українського філософа.

         Вечір-розмова про Григорія Сковороду стосувалася розгляду окремих питань біографічного характеру, на яких акцентувала асистент кафедри філософії та культурології Ірина Григорків-Коротчук. Зокрема на філософській проблемі внутрішньої свободи Г. Сковороди зосередив увагу доцент кафедри філософії та культурології Роман Рошкулець та окремим аспектам художньої спадщини видатного українського письменника давнього письменства присвятила розмову асистент кафедри української літератури Ольга Меленчук

         Літературна частина була представлена прочитанням фрагментів із філософських творів, декламуванням поезій та інсценізацією байки «Бджола і Шершень» у виконанні студентів 102 та 103 академічних груп філологічного факультету. Особливо цікавою виявилася художня інтерпретація образу Г. Сковороди, змодельованого у контексті сучасного життя, у діалогічній сценці студентів Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права.  А також у бомбосховище перенесли книжкову виставку сковородинівських рідкісних видань із фондової колекції Наукової бібліотеки ЧНУ, з якими присутні мали можливість ближче ознайомитися в огляді завідувача науково-методичного відділу Тетяни Мурашевич.

Матеріал підготувала
кандидат філологічних наук Ольга Меленчук
Фото старшого наукового співробітника відділу науково-фондової роботи Оксани Драгомирецької

Print Friendly, PDF & Email
Опубліковано у Без рубрики, Новини, Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.